2. díl (dovolenkový seriál)  DOVOLENÁ V PŘÍRODĚ

2. díl (dovolenkový seriál) DOVOLENÁ V PŘÍRODĚ

stan, les, dovolená, příroda, léto, kempování, táborákPraskání ohně, opékání špekáčků, šumění řeky nebo kvákání žab v blízkém rybníku. To vše a mnoho dalšího patří ke kempování. Dovolená pod stanem se opět vrací do módy. Pobyt v přírodě přináší dospělým odpočinek a dětem nabízí nesčetně nových dobrodružství.

 

VHODNÉ VYBAVENÍ JAKO ZÁKLAD

Jistě budete souhlasit, že v základní výbavě každého táborníka nesmí chybět stan. Malý, velký, nízký, vysoký … Výběr je na nás, ale stan nesmí chybět. Další důležitou položku našeho seznamu představuje kotlík, protože teplé jídlo během chladného letního večera přijde k chuti. A do třetice, nesmíme opomenout nůž. Říká se, že opravdový muž má u sebe nosit nůž. Tak ho, pánové, nezapomeňte. Může přijít vhod např. při přípravě jídla.

Nejspíš Vás napadne, že ke kempování patří také kemp. Není však nutně podmínkou. Kempovat můžete v lese, u rybníka, ale vždy si ověřte, zda je to na daném místě povoleno. V národních parcích, přírodních rezervacích a mnoha jiných místech je kempování přísně zakázáno. Hlavní povinností táborníka je udržovat pořádek a přírodu zanechat v původním, nepoškozeném stavu.

SEJDEME SE U TÁBORÁKU

stan, les, dovolená, příroda, léto, kempování, táborákTáborák je příjemným zpestřením prázdninových dnů. Tvoří jakési centrum celého tábora. Poskytuje bezpečné útočiště a teplo. Léto si mnozí nedokáží představit bez hudby, zpěvu a přátel. Pojítkem pro vše může být právě táborák. Stačí kytara, parta přátel či rodina a na pár slok známých písniček si jistě společně vzpomenete.

KDO SE BOJÍ, NESMÍ DO LESA

stan, les, dovolená, příroda, léto, kempování, táborákLes je od pradávna místem, které budí strach a respekt. Při usínání v lese pod stanem si kdekdo vzpomene na strašidelné historky a zaposlouchá se do zvuků noci. Houkání sovy, praskání větviček, ševelení větru… Příroda kolem nás probouzí naši pozornost a často i fantazii. Pokud Vaše děti mají chuť prokázat svou statečnost, připravte jim stezku odvahy. Vždy však zhodnoťte, zda nehrozí opravdové nebezpečí a zvažte dohled dospělých.

stan, les, dovolená, příroda, léto, kempování, táborák

ELEGANCÍ PROTI KOMÁRŮM

Léto a dovolená v přírodě se bohužel neobejde bez komárů. Proti svědivým nevzhledným štípancům od hmyzu se dá naštěstí bojovat! A dokonce u toho můžete vypadat hezky. Stačí použít náramek proti komárům. Je dostupný v několika barvách, takže můžete být kreativní a zařadit jej do svého outfitu.

DEJTE VĚDĚT OSTATNÍM

Jste příznivcem dovolené pod stanem a chcete se podělit o své zkušenosti a zážitky? Neváhejte se pochlubit na našem Facebooku nebo v komentářích (viz níže).

1. díl (dovolenkový seriál) – CESTOU, NECESTOU … 

3. díl (dovolenkový seriál) – LETEM SVĚTEM

 

Alena Klementová

Alena Klementová

Jsem absolventkou gymnázia a již druhý rok zasvěcuji studiu tajů psychologie. Svůj volný čas ráda trávím s knihou či domácími mazlíčky. Věnuji se také pečení a kreativnímu psaní. K mým životním snům patří návštěva Islandu a napsání knihy.
Alena Klementová

Latest posts by Alena Klementová (see all)

Napsat komentář

Top