2. DÍL (seriál SVĚTEM CHUTÍ) MANGO ANEB TROPICKÝ POKLAD

2. DÍL (seriál SVĚTEM CHUTÍ) MANGO ANEB TROPICKÝ POKLAD

mango, exotické ovocePlod tropického mangovníku – mango má až magickou sílu. V ústech po dlouhou dobu zanechává svou chuť a případy, kdy byl člověk na mangu závislý, nejsou žádnou raritou. Tak kde se vzal tento exotický tropický poklad?

KDE SE VZALO? NIKDO NEVÍ!

Přesný původ manga není totiž znám! Nejvíce pravděpodobná je oblast Jižní a Jihovýchodní Asie, ale stále se jedná o pouhé dohady.

mango, exotické ovocePlody manga dosahují velikosti 10 až 15 centimetrů a přechází ze žluté, zelené až do červené barvy. Největší manga dosahují váhy až 2 kilogramů! Další zajímavostí je, že mango není pouze jedno, ale existuje na 1000 různých odrůd, které se liší svou barvou, chutí i velikostí.

JAK MANGO KONZUMOVAT?

mango, exotické ovoceVhodný plod pro konzumaci by měl být na dotek měkký. Zralé mango poznáte i podle velkého množství šťávy, která z plodu při rozkrojení vytéká. Mango loupáním zbavíme slupky a vyjmeme dřevnatou pecku.

MNOHOSTRANNÉ VYUŽITÍ

Mango konzumujeme nejčastěji čerstvé, a to buď samotné nebo přidané do ovocných salátů. Kdo neodolá kombinaci masa a sladkého, potěší jej mangová omáčka, kterou kombinujeme s vepřovým nebo drůbežím masem. Rozmixované mango zpestří každé ovocné smoothie nebo koktejl z dalších druhů tropického ovoce.

mango, exotické ovoceMango je výjimečné nejen svou chutí, ale také obsahem vitamínů A a C a množstvím sodíku a draslíku, které obsahuje.

INSPIRUJTE OSTATNÍ

A do jakých pokrmů mango přidáváte Vy? Inspirujte ostatní a pochlubte se svými netradičními recepty na našem Facebooku nebo v komentářích (viz níže).

1. DÍL (seriál SVĚTEM CHUTÍ) PITAHAYA ANEB DRAČÍ OVOCE

3. DÍL (seriál SVĚTEM CHUTÍ) MARACUJA ANEB SLADKOKYSELÝ ZÁZRAK

4. DÍL (seriál SVĚTEM CHUTÍ) KARAMBOLA ANEB ŠŤAVNATÉ POKUŠENÍ

5. DÍL (seriál SVĚTEM CHUTÍ) PAPÁJA ANEB OVOCE ANDĚLŮ

6. DÍL (seriál SVĚTEM CHUTÍ) AVOKÁDO ANEB ZÁZRAČNÉ OVOCE, NE ZELENINA!

7. DÍL (seriál SVĚTEM CHUTÍ) GRANÁTOVÉ JABLKO ANEB OVOCE VĚČNÉHO MLÁDÍ

8. DÍL (seriál SVĚTEM CHUTÍ) RAMBUTAN ANEB ČERVENÝ MOŘSKÝ JEŽEK

9. DÍL (seriál SVĚTEM CHUTÍ) KIWI ANEB NENÁPADNÝ ZÁZRAK

10. DÍL (seriál SVĚTEM CHUTÍ) DURIAN ANEB NEVONÍCÍ KRÁL OVOCE

Alena Klementová

Alena Klementová

Jsem absolventkou gymnázia a již druhý rok zasvěcuji studiu tajů psychologie. Svůj volný čas ráda trávím s knihou či domácími mazlíčky. Věnuji se také pečení a kreativnímu psaní. K mým životním snům patří návštěva Islandu a napsání knihy.
Alena Klementová

Latest posts by Alena Klementová (see all)

Napsat komentář

Top