3. díl (dovolenkový seriál) LETEM SVĚTEM

3. díl (dovolenkový seriál) LETEM SVĚTEM

Moře, dovolená, sluneční brýle, dovolená u moře, opalovací krém, dokladyLéto je období dovolených a výletů. Slunce, písečná pláž, sbírání mušlí … Ano, tentokrát společně zavítáme k moři. Po překonání často náročné cesty konečně spatříme stříbrnou hladinu moře. Kdo by ten pohled nemiloval? Dovolená u moře může začít!

 

MÁM VŠECHNO?!

Cestě na vysněnou dovolenou předchází balení potřebných věcí. Jeden je sbalený hned, druhý zase dlouho dumá, co si vzít, kolik toho vzít a zda má skutečně všechno, co bude na dlouho očekávané dovolené potřebovat. Spoustu věcí můžeme naštěstí koupit na místě, ale některé je nekompromisně nutné vzít z domova.

DOKLADY

Pas nebo občanský průkaz – dva dokumenty, bez kterých se na dovolené u moře neobejdete. Záleží na místě, kam se vydáte. Doklady si během prázdnin pečlivě hlídejte, abyste zabránili případným problémům.

Moře, dovolená, sluneční brýle, dovolená u moře, opalovací krém, dokladyFINANČNÍ HOTOVOST

Předem zhodnoťte, do čeho budete muset na místě investovat. Pokud se chystáte na dovolenou all inclusive, máte stravu v ceně, ale hotovost budete potřebovat na výlety, suvenýry apod.

Druhou možností je dovolená bez stravování. Suroviny pro vaření si můžete přivézt. Je to prostorově náročnější, ale mnohdy levnější než nakupovat na daném místě. Informace o cenách ve Vašem letovisku získáte na internetu nebo od cestovní kanceláře. Také myslete na finanční rezervu v případě nenadálých potíží.

OPALOVACÍ KRÉM

Opalovacího krému není na dovolené u moře nikdy dost. Pro citlivá místa jako je obličej, ramena, dekolt a stehna se doporučuje opalovací krém s vysokou mírou ochrany proti UV záření. Zvláštní pozornost věnujte výběru opalovacího krému pro malé děti.

Moře, dovolená, sluneční brýle, dovolená u moře, opalovací krém, dokladySLUNEČNÍ BRÝLE

A že je budete u moře potřebovat! Sluneční brýle se budou hodit v autě proti slunci, na výletu lodí proti větru nebo při čtení na pláži. Ukládejte je na vhodném místě – zabráníte tak případnému poškrábání.

 

ZŮSTANE V BEZPEČÍ

Chcete mít mobilní telefon u sebe i při vodních radovánkách? S voděodolným obalem můžete! Pouzdro je vhodné také pro uložení osobních dokladů a dalších drobností. Dotyková funkce telefonu zůstane zachována a Vy si můžete prázdnin užívat na plno. Před použitím nezapomeňte obal podrobit zkoušce vodotěsnosti.

Moře, dovolená, sluneční brýle, dovolená u moře, opalovací krém, dokladyPOCHLUBTE SE!

Máte i Vy rady a tipy ohledně dovolené strávené u moře? Dejte vědět ostatním na našem Facebooku nebo v komentářích (viz níže).

 

1. díl (dovolenkový seriál) – CESTOU, NECESTOU … 

2. díl (dovolenkový seriál) – DOVOLENÁ V PŘÍRODĚ

 

Alena Klementová

Alena Klementová

Jsem absolventkou gymnázia a již druhý rok zasvěcuji studiu tajů psychologie. Svůj volný čas ráda trávím s knihou či domácími mazlíčky. Věnuji se také pečení a kreativnímu psaní. K mým životním snům patří návštěva Islandu a napsání knihy.
Alena Klementová

Latest posts by Alena Klementová (see all)

Napsat komentář

Top