6. díl (letní seriál) JAK PŘEŽÍT V DIVOČINĚ ANEB DOBRODRUŽSTVÍ, JAK SE PATŘÍ!

6. díl (letní seriál) JAK PŘEŽÍT V DIVOČINĚ ANEB DOBRODRUŽSTVÍ, JAK SE PATŘÍ!

Rozhodli jste se k poklidné dovolené v Česku a dali jste přednost stanování před penziony, hotely či sruby? Pokud patříte k těm, kdo se nebojí nástrah přírody, je pro Vás taková dovolená určitě příjemným zážitkem. Nocování ve stanu, posezení u táboráku, procházky přírodou – to vše zní velmi jednoduše a romanticky, ale na kempování se vždy vyplatí dobrá příprava, protože nikdy nevíte, co Vás může překvapit. Tento článek Vám ukáže, že zážitek ze stanování mohou mít i ti, kteří doposud tento druh dovolené nezvolili.

Že si nedokážete představit pobyt v přírodě bez internetu? Že nevydržíte usínat bez Vašeho oblíbeného seriálu? Nezoufejte, o zábavu budete mít jistě postaráno i jinak. Základem všeho je vhodné outdoorové vybavení, které dokáže spoustu věcí usnadnit a stanování zpříjemnit.

Co má obsahovat KPZ?

KPZ, dovolená v Česku, outdoorové vybavení, stanování, Blog, zdraví, hubnutí, rady, tipy, trendy, soutěže, úspory, zdraví žživotní styl, slevový portál, pošštovné zdarma, doprava zdarma, Slevy, nízké ceny, levné zbožží, výhodný nákup, nejlepšší cenyNa dovolené se může stát cokoliv, od upadlého knoflíku až po zdravotní úraz. Pod stanem nemáme tolik možností, jak problém rychle vyřešit, ale díky staré známé KPZ (krabičce poslední záchrany) se některé nepříjemnosti dají lehce zvládnout. Jistě všichni víme, že něco takového se na cesty hodí, ale co všechno je nutné do KPZ přidat? Její obsah samozřejmě upravujeme podle toho, kam se vydáváme a přidáváme do ní opravdu nezbytné a praktické pomocníky, aby byla krabička skladná a vešla se do batohu, který máme stále u sebe. Pojďme si ukázat, jaké nezbytnosti nám pomohou zvládnout nečekané situace.

Do základní výbavy můžeme zařadit jehly a nitě, náplasti, obvazy, léky, spínací špendlíky, provázky, drátky, knoflíky, kolíčky na prádlo, papír, tužku, drobné mince, zápalky, atd. Ale jaké vychytávky nám v současné době stanování opravdu ulehčí a jaké jsou dokonce nezbytné pro záchranu života, aniž by zabíraly mnoho místa? Zde je několik tipů.

Oheň než řeknete švec!

Zápalky jsou zaručeně vhodnou pomůckou pro jakoukoliv situaci a je dobré mít je při sobě. Pro stanování, kde je vždy potřeba být připraven na rozdělání ohně, je lepší variantou křesadlo. Křesadlo sice vzniklo ještě před zápalkami, ale jeho použití dokážeme ocenit i dnes. Je totiž mnohem spolehlivější než zápalky či zapalovač. Dokáže rozdělat oheň téměř v jakýchkoliv klimatických podmínkách (v mrazu, vlhkosti), což zápalky a zapalovače bohužel nedovedou. Křesadlo je velmi odolné i na větší údery a plamínek po škrtnutí vzejde rychle a vždy. Není tedy náročné na použití, naopak se s ním naučí zacházet každý.

Dvakrát měř, jednou řež!

KPZ, dovolená v Česku, outdoorové vybavení, stanování, Blog, zdraví, hubnutí, rady, tipy, trendy, soutěže, úspory, zdraví žživotní styl, slevový portál, pošštovné zdarma, doprava zdarma, Slevy, nízké ceny, levné zbožží, výhodný nákup, nejlepšší ceny

Nezbytným vybavením je také řezný nástroj. Zde je k dispozici hned několik variant. Kapesní nožík je jistě dobrou volbou, jelikož ale potřebujeme ušetřit co nejvíce místa a do krabičky vtěsnat co nejvíce pomocníků, je lepší poohlédnout se po multifunkčních pomůckách. Jednou z nich může být karabina 5v1 s nožem a pilkou, která dokáže posloužit také jako šroubovák (křížový a plochý) nebo otvírák na lahve.

Efektivní řeznou pomůckou je také drátová pila vhodná k řezání dřeva, hravě si ale poradí i s plastem či měkkými kovy. Jelikož ji tvoří pouze drát a dvě očka, nezabere skoro žádné místo v KPZ a snadno se vejde i do kapsy.

Lano jako módní doplněk

Do kempovací výbavy jistě patří i lano. Můžete ho přidat do KPZ, pokud tam ale zabírá opravdu hodně místa, jsou i jiné možnosti, jak ho mít po ruce, aniž byste pro něj museli složitě vymýšlet jeho umístění v batohu. Díky náramku z lana ušetříte místo, jelikož lano budete mít opravdu při ruce, totiž na ruce.

Musíte přežít bez elektroniky?

Jak přežít, pokud Vám dojdou baterie ve všech elektro zařízeních, která s sebou máte? Pomocí dynamo nabíječky můžete dobít svůj mobilní telefon, tablet, MP3 přehrávač, atd. Funguje na ručním principu a v případě nutnosti v přírodě dokáže opravdu pomoci. Jedná se o skladnou věcičku s rukojetí, kterou je potřeba točit, aby byla vytvářena energie pro Vaše zařízení. Může dobít jak mobilní telefon pro nutný hovor, tak MP3 přehrávač pro trochu zábavy, dobije i tablet, PDA, PSP, atd.

Rybářem v každé situaci

prut do kapsy, KPZ, dovolená v Česku, outdoorové vybavení, stanování, Blog, zdraví, hubnutí, rady, tipy, trendy, soutěže, úspory, zdraví žživotní styl, slevový portál, pošštovné zdarma, doprava zdarma, Slevy, nízké ceny, levné zbožží, výhodný nákup, nejlepšší ceny

Na dovolenou v přírodě je dobré vzít si skladný rybářský prut. Nikdy nevíte, v jaké situaci se ocitnete a prut, který lze složit do dvaceticentimetrové velikosti, ve Vašem zavazadle jistě najde své místo. Není přeci nic lepšího, než si jídlo ulovit sám.

Řekněte nám, co si myslíte – Komentujte níže!

Trávili jste někdy dovolenou v Česku pod stanem a Vaše výbava nebyla dostačující? Nebo máte další tipy, jak nejefektivněji doplnit vhodné outdoorové vybavení, aniž byste museli vyrazit na dovolenou s nákladním vozem? Přispějte Vašimi zkušenostmi do komentářů níže nebo na našem Facebooku!

1. díl (letní seriál) – JAK DODRŽET PITNÝ REŽIM BEZ SLOŽITÉHO HLÍDÁNÍ TEKUTIN

2. díl (letní seriál) – JAK SE NETRADIČNĚ A EFEKTIVNĚ BRÁNIT PROTI KOMÁRŮM BEZ…

3. díl (letní seriál) ZÁZRAK JMÉNEM CUKETA – PROČ JE TAK PROSPĚŠNÁ?

4. díl (letní seriál) JAK LEHCE VKLOUZNOUT ZPĚT DO PRÁCE PO DOVOLENÉ?

5. díl (letní seriál) NENECHTE SVÉHO ČTYŘNOHÉHO MAZLÍČKA SNÍST!

Martina Kratochvílová

Martina Kratochvílová

Studuji učitelství pro druhý stupeň základních škol, stát se učitelkou je zároveň mým snem. Mou specializací je český jazyk s občanskou výchovou. Ve volném čase ráda čtu, mám ráda hudbu, dokážu ocenit jakoukoliv. Odjakživa jsem milovníkem zvířat, nenapadá mě žádné, které bych vyloženě nesnesla. Nenávidím jakékoliv násilí a miluju pizzu! 🙂
Martina Kratochvílová

Napsat komentář

Top