Jedna duše ve dvou lidech, to je pravá láska.

Jedna duše ve dvou lidech, to je pravá láska.

Po Vánocích a oslavách Nového roku se blíží další očekávaná událost – 14. únor, známý také jako svátek svatého Valentýna. Zkráceně Valentýn se slaví 14. února tradičně v Anglosaských zemích jako svátek lásky. Zamilovaní si posílají květiny, přání, básničky, sladkosti a dárky se symbolem srdce.

láska, Valentýn, dárky, svátek sv. ValentýnaKDE SE VZAL, TU SE VZAL …

Legenda nám přináší příběh o knězi Valentýnovi. Ten vzdoroval vládci Říma, protože nedovolal vojákům oženit se nebo zasnubovat se. Bál se, že by otcové a manželé dali přednost svým rodinám a nechtěli bojovat v jeho armádě. Kněz proto zamilované páry oddával tajně. Vládce jej nechal zatknout a 14. února popravit. Svatý Valentýn se stal patronem všech zamilovaných a 14. únor jejich svátkem.

láska, Valentýn, dárky, svátek sv. ValentýnaČÍM POTĚŠIT SVOU DRAHOU POLOVIČKU?

Asi jako každý rok si lámeme hlavu s tím, čím letos uděláme radost své milé nebo milému … Ruku na srdce, těch svátků a událostí je mnoho. Vánoce, Valentýn, narozeniny, jmeniny, výročí a to obyčejné, upřímné: ,,Nic neslavíme, jen jsem ti chtěl/a udělat radost.” Pokud patříte k těm šťastným a na tyto ,,akce” nezapomínáte, možná se na druhou stranu řadíte ke skupině, která nikdy neví, co koupit.

láska, Valentýn, dárky, svátek sv. ValentýnaNezapomínejte, že není důležitá hodnota dárku, ale to, že jej sháníte s láskou. Každou romanticky založenou ženu jistě potěší dobrá večeře při svíčkách, s vínem a rudou růží na stole. Muže potěšíte originálním dárkem vycházejícím z jeho zálib, koníčků a tajných snů.

TAJNÝ CTITEL?

láska, Valentýn, dárky, svátek sv. ValentýnaValentýn je také příhodnou dobou na vylíčení citů Vaší tajné lásce. Ať už otevřeně nebo formou zamilované ,,valentýnky” tajně podstrčené na pracovní stůl, do schránky nebo v kytici. Valentýn je čas plný lásky a okouzlení. Nezapomínejte však, že lásku člověk potřebuje cítit pořád a ne jen na svátek sv. Valentýna!

INSPIRUJTE OSTATNÍ!

Jaký dárek zvolíte pro svou milovanou / milovaného Vy? A už jste od někoho dostali zamilovanou ,,valentýnku” ? Podělte se o své zkušenosti s ostatními na našem Facebooku nebo v komentářích!

Alena Klementová

Alena Klementová

Jsem absolventkou gymnázia a již druhý rok zasvěcuji studiu tajů psychologie. Svůj volný čas ráda trávím s knihou či domácími mazlíčky. Věnuji se také pečení a kreativnímu psaní. K mým životním snům patří návštěva Islandu a napsání knihy.
Alena Klementová

Latest posts by Alena Klementová (see all)

Napsat komentář

Top