KOUZELNÝ SVĚT BAREV A ČAR

KOUZELNÝ SVĚT BAREV A ČAR

mandaly, barvy, kresleníMandaly vídáme všude kolem nás. Nacházíme je v knihách, omalovánkách, na oblečení, na diářích, dekoracích a doplňcích. Někoho zaujmou svou symbolikou, někoho zase svým vzhledem. Kombinace barev a čar nás dlouhé roky okouzluje a fascinuje.

TAJEMSTVÍ MANDALY

mandaly, barvy, kresleníMandala není symbolem dnešní doby, dějin a kultury. Setkáme se s ní již na artefaktech ze starší doby kamenné a za zmínku stojí také pozdější nálezy z Babylónu, Jávy a Egypta.

Původní znění vychází ze sanskrtu a znamená magický kruh. Přesto, že prvotní označení spojujeme s východem, mandala vyjadřuje rovnováhu a jednotu náboženství, kultury i dějin celého světa!

MANDALY JAKO POCHOPENÍ A POMOC

mandaly, barvy, kresleníMandaly spojují chaos v harmonii. Dodávají čarám i barvám řád a jejich umístění není zdaleka náhodné. Spojují mužskou (tvar) a ženskou (barva) energii. Harmonický celek působí na smysl pozorujících / malířů, a proto se symbolů často  využívá v psychologii. Harmonie v obrazech se přenáší do myšlenek tvořícího. Mandaly umožňují člověk poznávat sebe samého, najít své silné a slabé stránky, uspořádat si touhy, myšlenky a sny. Nemusíte umět malovat, Vaše pocity malují za Vás.

Tvary a struktury vyjadřují Vaše myšlenky. Naopak zvolená barva odpovídá Vašim emocím, a proto kreslete srdcem a ne hlavou. Kreslení mandal je nejen formou odpočinku, relaxu, ale také důležitým zdrojem sebepoznání!

INSPIRUJTE OSTATNÍ!

Propadli jste kouzlu magických mandal? Pochubte se Vašimi výtvory na našem Facebooku nebo v komentářích (viz níže).

Alena Klementová

Alena Klementová

Jsem absolventkou gymnázia a již druhý rok zasvěcuji studiu tajů psychologie. Svůj volný čas ráda trávím s knihou či domácími mazlíčky. Věnuji se také pečení a kreativnímu psaní. K mým životním snům patří návštěva Islandu a napsání knihy.
Alena Klementová

Latest posts by Alena Klementová (see all)

Napsat komentář

Top