MADE IN CHINA – FENOMÉN, KTERÝ ZASÁHL MNOHÉ Z NÁS!

MADE IN CHINA – FENOMÉN, KTERÝ ZASÁHL MNOHÉ Z NÁS!

Je zboží nekvalitní jen pro to, že je z Asie?

“Máš to od Číňanů”. Hláška, kterou slýcháváme docela často. Většinou je to krycí název pro nekvalitní zboží, které se další den rozpadne nebo zničí. Ale je to tak doopravdy? Nejsou to opět jen předsudky, které jsou pro českou společnost velmi typické?

Značka Made in China

značkové oblečení, made in china, zboží z číny, Blog, zdraví, hubnutí, rady, tipy, trendy, soutěže, úspory, zdraví žživotní styl, slevový portál, pošštovné zdarma, doprava zdarma, Slevy, nízké ceny, levné zbožží, výhodný nákup, nejlepšěí cenyKdyž jsem ještě chodila na ZŠ, tak jsem měla spoustu zvídavých spolužaček, pro které byla značka Made in China největší póvl a odpad společnosti. Když mi přistálo ve skříni něco  z jakékoliv asijské tržnice, snažila jsem se existenci daného trička či bot ihned utajit. Postupem času jsem přišla na to, že stejně nikdo nepozná, zda jsem to koupila v jednom z obchodů se značkovým oblečením nebo je to zboží z Číny a podobně. Jednoho dne jsem přišla na tajemství, které ukrývaly cedulky na oblečení. U značkového oblečení i zboží z Číny byly cedulky nekompromisní. Všude stejný nápis – Made in China. V tu chvíli mi bylo víc než jasné, že je jedno, kde budu nakupovat!

Kvalita zaručena?

značkové oblečení, made in china, zboží z číny, Blog, zdraví, hubnutí, rady, tipy, trendy, soutěže, úspory, zdraví žživotní styl, slevový portál, pošštovné zdarma, doprava zdarma, Slevy, nízké ceny, levné zbožží, výhodný nákup, nejlepšěí cenyTeď už víte, že značky jsou ve většině případů stejné. Jak si ale vybrat kvalitní kus, který se nerozpadne? Položte si jinou otázku: “Budete nad tím přemýšlet stejně v obchodech s čínským zbožím a úplně stejně v prodejně se značkovým oblečením?” Jasně, že ne. Když kupujete známou značku, myslíte si, že bude kvalitní. A teď další otázku: “Kolikrát se Vám stalo, že se značkové boty rychle rozpadly a tričko se odrbalo po pár vyprání?” Stalo se to mnohokrát a vážně to není žádné překvapení!

U značkového oblečení čas od času natrefíte na kus, který je pokažený. A to samé se stává i u zboží se značkou Made in China. Jen u toho zboží z Číny to víc prožíváme. Můžete si milionkrát stěžovat na výrobce, ale nic tím nevyřešíte. Od toho tu jsou přeci reklamace!

Mobilní telefony za x tisíc!

mobil, smartphone. značkové oblečení, made in china, zboží z číny, výroba v číně, made in asia, vyrobeno v asiiMožná i Vy máte telefon za několik tisíc! Chcete, aby dobře vypadal, měl spoustu funkcí, aplikací a mohli jste se jím pochlubit před svými přáteli. Přemýšleli jste někdy nad tím, odkud takové mobilní telefony pochází? Jasně, že převážně od asijských výrobců! A zdá se, že to s těmi telefony vážně umí, protože naše telefony už jsou hodně chytré. Někdy až moc!

Asijské potraviny a pokrmy

Asijské restaurace jsou v ČR navštěvovány v hojném počtu. Zatímco u asijských výrobků neustále zkoumáme značky, tak jídlo neřešíme! U asijského jídla očekáváme, že bude kvalitní. Proč? Protože z našeho pohledu Asiati vypadají zdravě. Většinou jsou štíhlí a mají stále úsměv na tváři. A aby toho nebylo málo, poté co spořádáte celé Kung-Pao, tak na závěr Vám ještě nalijí malého panáka Saké (alkoholický nápoj).   

Čínské vázy

váza, značkové oblečení, made in china, zboží z číny, výroba v číně, made in asia, vyrobeno v asiiDalší zboží z Číny, které jde velmi na odbyt. Vázy na Vás působí honosným dojmem, opět očekáváte, že budou kvalitní, protože nejen luxusně vypadají, ale také nejsou nejlevnější! A najednou se nestydíte říct, že je to váza s nálepkou Made in China!

Mangy, anime

Patříte mezi milovníky asijských seriálů, tedy anime? Určitě jste už viděli alespoň jeden a možná Vás natolik zaujal, že jste začali na internetu pátrat, kde sehnat tričko s potiskem či plakát. Rádi čtete komiksy? Možná preferujete japonskou verzi komiksu, tedy mangu. Když jste ji kupovali, tak jste asi neočekávali, že se Vám rozlepí, že?

Pokémoni

pokémoni, značkové oblečení, made in china, zboží z číny, výroba v číně, made in asia, vyrobeno v asiiPokémoni se po několika letech opět vrací na scénu! A zdá se, že na nás mají opět velký dopad! Nebude to dlouho trvat a opět začnete kupovat přívěsky, plyšáky, kartičky, samolepky, trička. Zkrátka vše, kde budou Pokémoni. Nekoupíte si to jen kvůli původu z Asie? Blbost, všichni chcete být IN. Najednou původ zboží opět nehraje roli!

Vějíře

V tomto horkém období určitě oceníte kvalitní vějíř, díky kterému od sebe odeženete ten otravný vzduch podobající se sauně. Jenže vějíř nepochází z Čech! Ale stejně si ho koupíte!

Závěr

Ať chcete nebo nechcete, tak nás asijské výrobky obklopují den, co den! A jak si nakonec sami ověříte, tak všechny výrobky nejsou na vyhození a často je velmi šikovně zužitkujete v běžném životě.

Řekněte nám, co si myslíte – Komentujte níže!

A teď výzva pro Vás! Vytáhněte věci ze svého šatníku nebo skříní a zjistěte, kolik věcí máte z Asie! Pojďte s námi diskutovat o asijských výrobcích na našem Facebooku nebo zde v komentářích!

 

Kateřina Čapková, DiS.

Kateřina Čapková, DiS.

Jsem čerstvou absolventkou vyšší odborné školy a dále budu od října pokračovat ve studiích na vysoké škole technické a ekonomické. Specializuji se na marketing. Ve volném čase mě nejčastěji najdete buď v mé kanceláři, nebo rozlítanou v různých částech ČR. Jsem kreativní člověk, který musí stále něco tvořit, proto se věnuji psaní. Mým snem je odjet do Indonésie a mít svou kancelář na pláži.
Kateřina Čapková, DiS.

Napsat komentář

Top