MŮJ MILÝ DENÍČKU, …

MŮJ MILÝ DENÍČKU, …

deník, kniha, psaníHledáte odpovědi na své otázky? Chcete vědět, jaký vztah máte sami k sobě? Potřebujete pro sebe nějakou relaxační činnost? Možná budete překvapení, co se sami o sobě při psaní dozvíte! Deník si může začít psát úplně každý.

Deník je místem, kde můžeme být upřímní. Upřímní k sobě i k ostatním. Do deníku píšeme, škrtáme, kreslíme … Můžeme dělat vše, co nás napadne. Je schovávačkou, ve které není nic nemožné. Může být skrýší pro naše vzpomínky i sny.

deník, kniha, psaníNÁZOR ODBORNÍKŮ

Podle názorů psychologů je psaní deníku velmi užitečné. Pomáhá v poznání sebe sama, podporuje rozvíjení fantazie a kreativity, pomáhá nám vyrovnat se s těžkými životními situacemi. Je jakýmsi nástrojem duševní hygieny.

JAK ČASTO

Asi si kladete otázku, jak často se deníku musíte věnovat. Někdo chce zaznamenávat všechny události a momenty svého dne, ale není to podmínkou. Psaní se můžete věnovat podle své potřeby nebo chuti. Jednou za týden, jednou za měsíc? Je to jen na Vás. Deník může být úschovnou pouze pro významné okamžiky, např. žádost o ruku, dlouho očekávanou schůzku …

JAK BUDE VÁŠ DENÍK VYPADAT

Chcete začít psát deník? Musíte se rozhodnout, jestli upřednostníte knižní nebo elektronickou formu.

deník, kniha, psaníDENÍK JAKO KNIHA

Obrovskou výhodou deníku v podobě knihy je přímý kontakt. Kdykoli můžete deníkem prolistovat, přivonět si k papíru, přejet po hladké stránce prsty … Většina klasických deníků se pohybuje v rozmezí formátu B6 až A5. Záleží ovšem pouze na Vašem vkusu. Pokud rádi tvoříte, jistě Vám udělá radost vlastnoručně vyrobený deník. Potřebujete pouze obyčejný sešit či záznamní knihu, výtvarné potřeby (pastelky, fixy, barevné papíry) a svou vlastní fantazii. Ozdobit můžete stránky i desky. Deník můžete nosit u sebe, schovat jej nebo jej uložit mezi ostatní knihy.

deník, kniha, psaníDENÍK V POČÍTAČI NEBO TABLETU

Nebudeme si lhát. Žijeme v moderní době, kde je pro mnohé podmínkou elektronika. Pokud jste těmto věcem přišli na chuť, deník si můžete vést v elektronické podobě. Tato forma je vhodná i pro ty, kteří nejsou spokojení se svým rukopisem a psaní na klávesnici je pro ně rychlejší.

PROČ SI LIDÉ NEPÍŠÍ DENÍK

deník, kniha, psaníNejvětším faktorem je strach. Co když ho ztratím? Co když si ho přečte někdo jiný? Asi všichni ,,deníkoví spisovatelé“ mají tyto obavy. Nejlepší radou je najít pro svůj deník bezpečné místo. Prostor, kde byste ho hledali jen Vy. Může se jednat o šatní skříň, šuplík se spodním prádlem nebo jej jednoduše zamaskujte ve spoustě jiných knih přímo na očích. Pod svícnem je přeci největší tma! Další možností, jak udržet své tajné myšlenky v bezpečí, je zámeček. Na trhu typ deníku se zámkem najdeme od cca 200 Kč.

DENÍKOVÁ VYCHYTÁVKA

Máte pořád obavy o bezpečí Vašich tajných myšlenek? Vyzkoušejte UV pero s neviditelným inkoustem! Text je vidět pouze pod ultrafialovým světlem, které je součástí pera.

deník, kniha, psaníPOCHLUBTE SE OSTATNÍM

Píšete si deník? Podělte se o své zkušenosti na našem Facebooku nebo v komentářích (viz níže).

Alena Klementová

Alena Klementová

Jsem absolventkou gymnázia a již druhý rok zasvěcuji studiu tajů psychologie. Svůj volný čas ráda trávím s knihou či domácími mazlíčky. Věnuji se také pečení a kreativnímu psaní. K mým životním snům patří návštěva Islandu a napsání knihy.
Alena Klementová

Napsat komentář

Top