NAŠIM MAMINKÁM

NAŠIM MAMINKÁM

Maminka je nejdůležitější osobou našeho života. Naši lásku a vděk bychom ji měli projevovat každým okamžikem, ale zvláště na paměti bychom tento rok měli mít datum 13. května, které je věnováno všem maminkám – slavíme totiž Den matek.

Den matek, maminka, dárekDEN MATEK VE SVĚTĚ

Den matek se slaví v mnohých zemích světa a ve většině případů v odlišné datum. U nás oficiálně připadá na druhou květnovou neděli a slaví se od roku 1923 a to díky jeho propagátorce Alici Masarykové. Sousední Německo a Rakousko dodržuje totožné datum oslav stejně jako Američané. Britové a Irové upřednostňují čtvrtou neděli velikonočního půstu a v Rusku maminky obdarovávají až poslední listopadovou neděli.

Opakem Dne matek je Den otců, který připadá na třetí červnovou neděli a podle amerického vzoru získává čím dál více příznivců. Zapomínat nesmíme ani na ty nejmenší – na děti. Dětem je věnován 1. červen.

Den matek, maminka, dárekKRÁTKÝ POHLED DO MINULOSTI

Kořeny tohoto krásného svátku najdeme již ve starém Římě. První březnový den Římané zasvětili ochránkyni vdaných žen a nastávajících rodiček – bohyni Juno.

DÁREK OD SRDÍČKA

Podle tradice jsou maminky obdarovávány svými dětmi  a to především vlastnoručně vyrobenými dárky. Největší radost přináší pouhé drobnosti – obrázek, přednesení básničky, přáníčko nebo květina. Co více si maminka může od svého dítka přát?

NÁŠ TIP

Den matek, maminka, dárekPokud jste již vyrostli z dětských střevíčků a přemýšlíte nad vhodným dárkem pro svou maminku, nezapomeňte, že každou ženu potěší květina nebo šperk. V ideálním případě oboje. Řetízek s přívěskem ve tvaru srdce a anglickým nápisem ,,mom” (maminka) vykouzlí úsměv na tváři každé maminky.

INSPIRUJTE OSTATNÍ

A jaké milé překvapení plánujete pro svou maminku Vy? Inspirujte ostatní na našem Facebooku nebo v komentářích!

Alena Klementová

Alena Klementová

Jsem absolventkou gymnázia a již druhý rok zasvěcuji studiu tajů psychologie. Svůj volný čas ráda trávím s knihou či domácími mazlíčky. Věnuji se také pečení a kreativnímu psaní. K mým životním snům patří návštěva Islandu a napsání knihy.
Alena Klementová

Latest posts by Alena Klementová (see all)

Napsat komentář

Top