TETOVÁNÍ HÝBE SVĚTEM

TETOVÁNÍ HÝBE SVĚTEM

Na paži, na stehno, na nárt … Můžeme si jej dát na nejrůznější části těla. Ano, řeč je o tetování. Tetování je součástí osobnosti mnoha lidí a podléhají mu další a další. Dnes už není výsadou kriminálníků a námořníků jako v minulosti, ale originální extravagantní nebo naopak decentní ozdůbku může mít takřka kdokoli.

Henna, tetováníNÁZORY SE RŮZNÍ

Ani dnes není tetování v některých zemích bráno pozitivně. Může za to především fakt, že se tetováním vyznačovali hlavně námořníci, kriminálníci a členové mafie. V Severní Americe, Japonsku a evropských zemích však většina obyvatel tetování považuje za ozdobu a součást vlastního já. Domorodé kmeny nejrůznějších koutů světa tetováním vyjadřují úctu a příslušnost ke svému rodu. Pro každého tetování znamená něco jiného. Někdo jej vnímá pouze jako ozdobu, jiný jím vyjadřuje sebe sama a své názory.

VLASTNÍ NÁPADY I TISÍCE PŘEDLOH

Tetování si můžete vybrat z nejrůznějších předloh nebo si v tetovacím salónu nechat navrhnout tetování přímo na míru pro Vás. Ženy vybírají nejčastěji decentní, nenápadné obrázky a nápisy, kterými zdůrazňují svou ženskou, krásu a křehkost. K nejoblíbenějším ženským předlohám patří jména partnera a dětí, citáty, obrázky zvířat, květin, symbol nekonečna, pírka, lapače snů …

Henna, tetování

Většina mužů naopak touží po obdivu jejich síly a odvahy, proto volí nápadná tetování větších rozměrů na běžně viditelných částech těla.  Stejně jako ženy dávají na odiv jména členů své rodiny a častým motivem pro muže jsou i tzv. tribaly. Jedná se o ornamenty vyplněné černou barvou.

Henna, tetování

JEN NA CHVÍLI

Tetování nemusíme mít na celý život, ale můžeme si jej pořídit na pár dnů či týdnů. Stačí se seznámit s Hennou. Henna je látka získávaná z henovníku bílého. Používá se na barvení vlasů, obočí a hlavně na dočasná tetování! Pokud nechcete mít tetování napořád, ale toužíte po ozdobě třeba na dovolenou, Henna je pro Vás ideální řešení.  

DRSŇÁK KAŽDÝM COULEM

Blíží se dlouho očekávaná párty a Vy chcete zapůsobit na ostatní, ale pravé tetování není pro Vás to pravé? Vyzkoušejte falešné tetování v podobě rukávu. Skvěle působí v kombinaci s jednobarevným tričkem a pro svou pohodlnost a praktičnost je vhodný i pro běžné nošení.

Henna, tetováníPODĚLTE SE S OSTATNÍMI

Patříte k obdivovatelům tetování nebo jsou pro Vás tabu? Podělte se o své názory na našem Facebooku nebo v komentářích (viz níže).

Alena Klementová

Alena Klementová

Jsem absolventkou gymnázia a již druhý rok zasvěcuji studiu tajů psychologie. Svůj volný čas ráda trávím s knihou či domácími mazlíčky. Věnuji se také pečení a kreativnímu psaní. K mým životním snům patří návštěva Islandu a napsání knihy.
Alena Klementová

Latest posts by Alena Klementová (see all)

Napsat komentář

Top