VYCHYTÁVKY PRO ČTENÁŘE

VYCHYTÁVKY PRO ČTENÁŘE

kniha, záložka do knihy, stojánek na knihu, čtenáři, lampička na čtení, vychytávkyZa pár chvil nastanou dlouho očekávané prázdniny, které jsou dobou dovolených, poznávání nových míst, získávání nových vzpomínek a především vytouženého odpočinku. Mladí i dospělí se v tomto období mohou vracet k věcem a činnostem, na které přes školní rok nezbýval čas. Chlapci se začtou do dobrodružných příběhů, mladé čtenářky sáhnou po zamilovaných románech a dospělí vymění pracovní starosti za knihu, která jim poskytne klid a třeba i jiný, méně reálný svět.

Každý čtenář ví, že pro čtení je třeba mít dostatečný klid, zázemí a pohodlí, a pokud nepatříte k těm šťastlivcům, kteří bez problému čtou v přeplněné tramvaji, bude se Vám hodit několik vychytávek!

DRŽÁK NA KNIHU

kniha, záložka do knihy, stojánek na knihu, čtenáři, lampička na čtení, vychytávkyNemůžete se doslova odtrhnout od rozečtené knihy? Praktického pomocníka najdete v stojanu na knihy, díky kterému si budete moci číst skoro kdekoli, kdykoli a při mnoha jiných činnostech. Stojánek drží stránky za Vás, takže se zbavíte nepříjemného listování a hledání rozečtené stránky, jakmile knihu odložíte.

PRAKTICKÁ ZÁLOŽKA

kniha, záložka do knihy, stojánek na knihu, čtenáři, lampička na čtení, vychytávkyČasto se stává, že Vás při čtení něco vyruší. Jste nuceni knihu zavřít a odložit. Pak se k ní vrátíte, hledáte, listujete, procházíte stránku za stránkou a stále nemůžete najít kapitolu nebo odstavec, u kterého jste skončili. Záložka do knihy Vám usnadní návrat do příběhu. Další výhodou je, že zároveň funguje také jako zarážka a stránky v knize se nebudou nepříjemně přivírat.

PRO VÁŠNIVÉ ČTENÁŘE

kniha, záložka do knihy, stojánek na knihu, čtenáři, lampička na čtení, vychytávkySpousta vášnivých čtenářů jistě zná situaci, kdy je kniha natolik pohltí, že hodiny ukazují pozdní noční hodiny a oni stále čtou a prožívají psaný příběh, jako by byli jeho součástí. Pokud upřednostňujete příjemné a intimní osvětlení místo světla, které ozáří celou místnost, vyzkoušejte lampičku na čtení, kterou umístíte kolem krku. Při nočním čtení Vám již nic nebude bránit!

PODĚLTE SE S NÁMI!

Patříte k vášnivým čtenářům? Jakými vychytávkami si usnadňujete čtení? Podělte se s námi na našem Facebooku nebo v komentářích (viz níže).

Alena Klementová

Alena Klementová

Jsem absolventkou gymnázia a již druhý rok zasvěcuji studiu tajů psychologie. Svůj volný čas ráda trávím s knihou či domácími mazlíčky. Věnuji se také pečení a kreativnímu psaní. K mým životním snům patří návštěva Islandu a napsání knihy.
Alena Klementová

Latest posts by Alena Klementová (see all)

Napsat komentář

Top