ZAMILUJETE SI EXOTICKÉ VZORY I VY?

ZAMILUJETE SI EXOTICKÉ VZORY I VY?

VE SVĚTĚ MODERNÍCH VZORŮ

Toužíte vyčnívat z davu? Máte rádi ovoce, přírodu a netradiční vzory? Exotika nemusí znamenat extravaganci! Už několikátým rokem se na každém kroku, nejen v oblasti módy, setkáváme s neotřelými vzory. Hitem letních dnů se staly melouny, ananasy, kiwi, ale i palmy, plameňáci, papoušci a pestrobarevné květy. Vyobrazené je najdeme na oblečení, doplňcích do bytu nebo kosmetických potřebách. Vzory vládnou létu a my vládneme vzorům!

OVOCE, KAM SE PODÍVÁŠ

exotika, exoticke vzory, ovoce, meloun, netradiční vzory, melounova limonada domaci

Ovoce tvoří nedílnou součást léta. Většina z nás se již v zimě těší na vůni čerstvých jahod, borůvkami zbarvené rty i ruce a citrusy, které vždy nabídnou příjemné osvěžení. Ovoce poskytuje inspiraci světovým kuchyním, malířům zátiší a dnes i módním návrhářům. Trendy kousky pak stačí jen vhodně zkombinovat a královnou plážové promenády či obyčejné procházky centrem města můžete být právě Vy!

DECENTNĚ S MELOUNEM

Výjimku tvoří meloun. Je sladký, tudíž velmi chutný, získal si srdce hlavně dětí. Mnozí jej řadí k typicky letnímu ovoci. Ale je to zelenina. Typicky letní zelenina! Okouzlil Vás meloun pro svou chuť? Vyzkoušejte limonádu!

TA OPRAVDOVÁ, DOMÁCÍexotika-exoticke-vzory-ovoce-meloun-netradiční-vzory-melounova-limonada-domaci

Suroviny:

– 200 g melounu + plátek na ozdobu

– jahody

– bílý rum 2 cl

– perlivá voda 2 dcl

– limetková šťáva

– máta

Postup: Dužinu melounu zbavíme pecek a nakrájíme na kostičky. Jahody omyjeme a zbavíme stopek. Meloun s jahodami rozmačkáme vidličkou. Vzniklou směs zalijeme bílým rumem, perlivou vodou a dochutíme limetkovou šťávou. Ozdobíme mátou a plátkem melounu.

 

VĚDĚLI JSTE?

Věděli jste, že nejbližším příbuzným melounu je okurka? Meloun v sobě skrývá nesčetně tajemství a doprovází nás již několik tisíc let. A poslední dobou se prosazuje i jinde než v kuchyni. Rádi grilujete, ale večery pozdního léta jsou na vás chladné? Dojem na všechny uděláte podsedákem ve stylu melounu. Budete v teple, ale zároveň věrni létu. Neodvážíte se zahalit do ovocných vzorů, ale přesto jste jim, dámy, podlehly? Přibalte si do kufru na dovolenou praktickou ,,melounovou“ kosmetickou taštičku.

SLAĎTE SE S PŘÍRODOUexotika-exoticke-vzory-ovoce-meloun-netradiční-vzory-melounova-limonada-domaci

Obklopit se můžeme i různobarevnými kvítky, plameňáky nebo sladkými ananasy. Jak moc exotické kousky zvolíme, záleží pouze na našem vkusu, odvaze a možnostech. Vybrat si můžeme jeden výrazný kus a doplnit jej jednobarevnými doplňky nebo naopak, oživit náš jednoduchý outfit nápadnými vzory v detailech. Využít můžeme kontrastu barev, tvarů i materiálů!

Léto je tady. Kombinujte, tvořte kreativní modely a bavte se!

POCHLUBTE SE!

Svými originálními modely či doplňky s letními vzory se můžete pochlubit na našem Facebooku nebo v komentářích (viz níže).

Alena Klementová

Alena Klementová

Jsem absolventkou gymnázia a již druhý rok zasvěcuji studiu tajů psychologie. Svůj volný čas ráda trávím s knihou či domácími mazlíčky. Věnuji se také pečení a kreativnímu psaní. K mým životním snům patří návštěva Islandu a napsání knihy.
Alena Klementová

Latest posts by Alena Klementová (see all)

Napsat komentář

Top