ZPÁTKY DO ŠKOLY!

ZPÁTKY DO ŠKOLY!

škola, prázdniny, děti, léto, školní rokLéto se pomalu, ale jistě chýlí ke konci. Večer přichází čím dál dřív a data v kalendářích se blíží ke konci srpna, a to pro většinu žáků a studentů znamená jedno – konec prázdnin. Dva měsíce zní jako dlouhá doba, ale všechny děti mi jistě dají za pravdu, že v případě letních prázdnin to neplatí. Léto zkrátka uteklo jako voda, ale když něco končí, tak něco nového zase začíná! A především pro prvňáčky!  

ZAČNĚTE VČAS

škola, prázdniny, děti, léto, školní rokPřipravit dítě po prázdninách do školy není zas tak jednoduché. A co teprve prvňáčka!  Aktovka, sešity, učebnice, penál, psací potřeby, výtvarné potřeby, … Z počtu položek nám jde hlava kolem. S nákupy proto začněte brzy a nenechávejte shánění školních pomůcek na poslední chvíli. Ušetříte tak spoustu času během čekání v řadě dalších lidí a bezesporu také nervů. Většina škol dává seznam potřebných učebnic a pomůcek dětem či rodičům již před začátkem nového školního roku.

OPAKUJTE!

škola, prázdniny, děti, léto, školní rokPokud je Vaše dítě školou povinné už nějaký ten pátek, zkuste jej motivovat a společně si zopakujte, co se ve škole již naučilo. Násobilka, vyjmenovaná slova, čtení, slovíčka do cizích jazyků … Možností je mnoho a opakování může být způsobem, jak rodina stráví čas pohromadě, zasměje se a dítě v následujících školních dnech domácí přípravu, byť třeba nevědomky, jistě ocení.

S LÉTEM ŽIVOT NEKONČÍ!

škola, prázdniny, děti, léto, školní rokPro spoustu dětí může konec prázdnin znamenat ztrátu veškeré energie a radosti. I většina dospělých nadcházející podzim vnímá nevlídně, ale s létem život přece nekončí! Během školního roku přijdou další prázdniny, státní svátky, ředitelská volna a na výlety, návštěvy památek a radovánky zbude čas o víkendech. I přes školní rok se dá podniknout nové dobrodružství a objevovat svět!

PODĚLTE SE S NÁMI!

A jak snášíte blížící se konec letních dnů Vy? Podělte se s námi o Vaše letní zážitky na našem Facebooku nebo v komentářích (viz níže).  

Alena Klementová

Alena Klementová

Jsem absolventkou gymnázia a již druhý rok zasvěcuji studiu tajů psychologie. Svůj volný čas ráda trávím s knihou či domácími mazlíčky. Věnuji se také pečení a kreativnímu psaní. K mým životním snům patří návštěva Islandu a napsání knihy.
Alena Klementová

Latest posts by Alena Klementová (see all)

Napsat komentář

Top